News

Dünya Kupası Sırasında Tüketilen Metal Ambalajlı İçecek 2 Milyar Sınırını Aştı

Dünyaca ünlü alüminyum plaka üreticisi Novelis'in açıklamalarına göre, 2014 yılı Fifa Dünya Kupası'nın gerçekleştirildiği Brezilya'da maçların yapıldığı 4 hafta sonunda alüminyum ambalaj satışları geçtiğimiz yıla göre %35 artarak 2 milyar sınırını aşması bekleniyor.


CEO Algı Araştırması

"İklim Değişikliği CEO Algı Araştırması" konulu çalışma tamamlanarak, sonuçlar rapor haline getirildi. Raporun en önemli bulgusu: "Türk İş Dünyası iklim değişikliğiyle mücadeleye hazır!"

REC Türkiye ve TÜSİAD işbirliği ile kurulan İklim Platformu, Türkiye'nin düşük karbon ekonomisine geçişinde lider tutum sergileyen üye şirketleri desteklemeye devam ediyor    

Yeşil Nokta Ödülleri Sahiplerini Buldu Coca Cola İçecek'ten Eczacıbaşı'na, P&G'den Evyap'a, Frito Lay'dan Pınar'a, Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketlerinin yarıştığı "ÇEVKO Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri" ile çevreci haber anlayışını yansıtan haberlere öncelik veren yayınlara verilen "Geleneksel 3. Yeşil Nokta Basın Ödülleri", 18 Haziran akşamı, The Marmara Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

ÇEVKO ve Gripin İşbirliği ile Hazırlanan Kamu Spotları Ekranlarda… Ünlü rock grubu Gripin, 2014 yılında ÇEVKO Vakfı çalışmalarına destek veriyor. Ambalaj atıklarının çöp olmadığını ve geri kazanımının geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunun altını çizen 39 sn. lik kamu spotu mayıs ayı içerisinde hazırlandı.

2014 Yılı Çevre Haftası Yine Coşkuyla Kutlandı 5 Haziran Dünya Çevre günü ve çevre haftası çocuklar, anne-babalar ve çevreci kedimiz ÇEVKİ ile her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli illerde coşkuyla kutlandı.

EXPRA Durum Raporu : Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu Modelinde Paydaşların Sorumlulukları 2013 yılında kurulan, aralarında ÇEVKO Vakfı'nın da olduğu 18 üyesi ile Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu Birliği EXPRA'nın paydaşların sorumluluklarını belirtmek amacıyla hazırladığı durum raporunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

“EXPRA EPR Glossary” Yayınlandı ÇEVKO Vakfı koordinasyonunda EXPRA Veri ve Raporlama Çalışma grubu tarafından hazırlanan; çalışma konularımız ile ilgili tanımların açıklamaları içeren "EXPRA EPR Glossary" yayınlanmıştır.

Ataşehir Belediyesi’nden Çevreci Yönetmenlere 30 bin TL Ödül Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.

Migros Çalışanları “Çevre Bizim, Sahil Bizim” Dedi Caddebostan Sahilini Temizledi Toplumla paylaştığı kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde çevreye duyarlılık ilkesini olmazsa olmaz unsur olarak belirleyen Migros Grubu, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına zaman ve kaynak aktarmaya devam ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu İstatistiklerle Çevre, 2012 Türkiye İstatistik Kurumu, 2012 yılından itibaren özel günlerde, günün önemine atfen özel yayınlar çıkarmaktadır. Dünya Çevre Günü'ne özel hazırlanan bu bülten ile Türkiye İstatistik Kurumu tarafından üretilen çevre istatistiklerinin özeti sunulmaktadır.