Geri dönüşüm ; toplumumuz, Dünyamız ve işimizin geleceği için kritiktir. Yararları olarak doğal kaynak kullanımında önemli ölçüde tasarrufu ve çevresel etkilerin azaltılmasını sayabiliriz.

Ball Can Challenge, her yıl şirket bünyesinde düzenlediği “Can Challenge “ yarışması ile geri dönüşümün yararları hakkında farkındalık sağlayarak, geri dönüşüm oranlarının artmasını amaçlamaktadır.

Yarışma faaliyet gösteren her işletmede 3 farklı dalda yapılmaktadır.

1. Kutu toplama : Ball çalışanları işyerleri, okullar, toplumsal alanlar vb. gibi yerler lokal imkanlarla toplanamayan kutuların toplanmasını sağlamayı hedeflemektedirler.. Ayrıca kumsal, göl kenarları gibi alanlarda yerel temizlik etkinlikleri düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra çevredeki hastane, lokanta gibi işyerleri ile iş birliği sağlanarak geri dönüşüme teşvik edilmiş ve katılımları sağlanmıştır.

2. Topluma Erişim : Ball ,geri dönüşümün faydaları hakkında farkındalık sağlamak bilgilendirme çalışmaları yapmakta,okullarda sunumlar gerçekleştirmektedir. için çevremizde bulunan bütün kişileri , okulları veya fabrika çalışanlarımızı kutu hakkında bilgilendirmekteyiz.

3. Reklam : Sosyal medyadaki paylaşımlar, okullardaki etkinlikler ve kampanyanın duyurulması için harcanan her ekstra çaba için ek puan verilecektir.

Yarışma sonucunda neler kazanabilir ve kazandırabiliriz?

Toplanan her 10 adet kutu için köy okullarına 1 tane kitap bağışlanacaktır.