“Geri Dönüşümün Parçası Ol “Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) tarafından düzenlenen,alüminyumun ve alüminyum içeren atıkların geri dönüşüm teknolojilerinin, sürdürülebilirlik ve çevre etkilerinin teknoloji, envanter ve sertifikasyon süreçlerinin geliştirilmesini konu alan yenilikçi proje ve fikirlerin desteklenmesi amacı ile üniversitelerin ve mensuplarının, profesyonellerin, sivil toplum kuruluşlarının ve şirketlerin başvurusuna açık bir proje yarışmasıdır.

NE TÜR PROJELER KATILABİLİR?

Yarışma geniş anlamda alüminyumun geri dönüşümü ve yaşamsal faydalarını kapsayan teknolojik içerikli tüm çalışmalara açıktır (teorik bir araştırma, deneysel bulgu, endüstriyel ölçekte proses, vb).

Alüminyum içeren atıkların (kullanılmış alüminyum atıkları, hurda, cüruf, proses artığı vb) toplama, ayrıştırma ve geri dönüşüm süreçlerinin bütününü kapsar (teknoloji ve proses geliştirme, sürdürülebilirlik ve çevre etkilerini geliştirmeye yönelik uygulamalar, envanter, sertifikasyon).

KİMLER KATILABİLİR?

• Üniversiteler ve akademisyenler (bireysel veya ilgili birimler)
• Şirketler, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri
• Profesyoneller, yöneticiler, mühendisler
• Lisansüstü öğrenciler

YARIŞMA TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi: 31 Temmuz 2021
Jüri Değerlendirmesi: Ağustos – Eylül 2021
Ödül Kazanan Projelerin İlanı: 30 Eylül 2021
Ödül Töreni: 14 Ekim 2021

ÖDÜLLER

Geri Dönüşüm Proje Yarışması’nda Birinci Seçilen Projeye 30.000 TL, İkinci Seçilen Projeye 20.000 TL, Üçüncü Seçilen Projeye 10.000 TL para ödülü verilecektir.

Jüri tarafından seçilen projeler, TALSAD’ın iletişim ağları üzerinden tanıtılacak ve proje geliştirme amaçlı finansal arayış, dış destekli proje geliştirme, sponsor olanakları gibi konularda yönlendirme yapılacaktır.

Detaylı bilgi için: TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayiciler Derneği