ÇEVKO Vakfı olarak, 2009 yılından beri sürdürdüğümüz Eğiticinin Eğitimi programımıza 2018 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığı'nın desteği ile devam edeceğiz. Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve ÇEVKO Vakfı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile 3 yıl sürecek proje kapsamında yapılacak çalışmalar toplamda 36 ilçede yürütülecek.

İlçelerde öncelikli olarak tüm ilkokullardan birer sorumlu öğretmenin katılacağı eğiticinin eğitimi seminerleri düzenlenecek; ardından eğitimlere katılan öğretmenlerin rehberliğinde okullarda geri dönüşüm bilincinin oluşturulması ve ambalaj atıklarının ayrı toplanması konusunda çalışmalar yapılacak. Okullara, derslik sayılarına uygun olarak iç mekân kutuları da yerleştirilecek.

Eğiticinin eğitimi programına katılan öğretmenlerin okullarında verecekleri eğitimlerde, Vakfımız tarafından ilk öğretim öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan eğitim kitapları, bilgilendirici filmler ve çevre eğitim sunumları kullanılarak öğrencilerin geri dönüşüm konusunda bilinçlendirilmesini hedefliyoruz.

İlk yıl tahmini olarak, yaklaşık 82.000 öğrenciye ulaşmayı hedeflediğimiz eğitimlerimizi müzikli çocuk oyunumuz "Dönüşüm İyi Gelecek" ile destekleyerek öğrencilerin geri dönüşüm konusundaki bilgilerini pekiştirmeleri amaçlıyoruz.