EGEÇEV Atık Yönetimi A.Ş.'nin, Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki idari binasının temeli atıldı. Ardından tesisin devam eden inşaatlarında incelemede bulunuldu.
Türkiye'nin en büyük cam geri dönüşüm tesisi olacağı belirtilen Egeçev Atık Yönetim A.Ş., yıllık 175 bin ton cam kırığının geri dönüşümünü sağlayacak kapasiteye sahip olacak. Yaklaşık 35 milyon TL yatırım maliyetiyle tesis, cam geri dönüşüm sektörünün sanayileşmesi için atılan en önemli adım olarak hayata geçirilecek.
Programda açılış konuşmasını yapan Egeçev Atık Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Pınarbaşı katılımcılara teşekkür ederek, yatırım ve çalışmaların devam edeceğini söyledi.
ÇEVKO Yönetim Kurulu Başkanı Okyar Yayalar da geri dönüşüme değinerek, bu konudaki çalışmaların artarak sürdürüleceği mesajını verdi ve bu yatırım için Egeçev'e teşekkür ederek bu alanda örnek olması diledi.
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ise Egeçev'in katkısına dikkat çekerek "Yıllık 175 bin ton cam kırığının geri dönüşümünü sağlayacak kapasiteye sahip olan bu önemli tesisin Turgutlu'ya kazandırılacak olmasının bizler için ayrı bir anlamı ve önemi bulunuyor" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan da "Eğer insanoğlu olarak, dünya ülkeleri olarak gerekli tedbirleri almazsak, gelecekte çok büyük tehlikeler bizleri beklemektedir" diyerek geri dönüşümle ilgili çalışmalara öncelik verileceğini aktardı.
AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, çalışmanın önemine vurgu yaparak, emeği geçen Egeçev ve Çevko'ya teşekkür etti.
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de Manisa'nın tarım ve sanayi kenti olduğuna vurgu yaparak, böyle bir yatırım yaptıkları için Muzaffer Pınarbaşı'nı kutladı.
Temel atma töreninin ardından Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve beraberindekiler, tesisin devam eden inşaatlarını inceledi.