Temmuz ayında Ford Otodan, Nestle ve Daikin ile gerçekleştirilen etkinlikler ile Piyasaya Sürenlerle birlikte yürüttüğümüz projelere ve çalışanlarına yönelik düzenlediğimiz etkinliklere yenilerini ekledik.

Ford Otosan ile Geri Dönüşüm Kahramanları Şenliği 

Ford Otosan'ın gönüllü çalışanlarından oluşan "Gönlüm Senle" ekibi, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ÇEVKO Vakfı, Gölcük Belediyesi ve Tanrıkulu Geri Dönüşüm iş birliğiyle hayata geçirdiği "Geri Dönüşüm Kahramanları Şenliği" 8 Temmuz Cumartesi günü Gölcüklü çocukları ve ailelerini ağırladı.

Halka açık olarak gerçekleştirilen etkinlikte Gölcüklü çocuklara ve ailelerine geri dönüşüm ile ilgili bilgiler verilirken, çeşitli yarışma ve oyunlarla bilinçlendirilmeleri sağlandı. Gölcük Anıt Park Meydanı'nda gerçekleştirilen Geri Dönüşüm Kahramanları Şenliği'ne Gölcük halkı yoğun ilgi gösterirken, etkinlik kapsamında çocuklara geri dönüşümle ilgili çeşitli yarışma ve oyunlar organize edildi. Çevreyi koruma ve atıkların geri dönüşümü konusunda çocukları bilinçlendirmeyi amaçlayan yarışmalarda kazananlara ÇEVKO boyama ve hikâye kitapları hediye edildi. 20 Ford Otosan çalışanı da bu eğitimlere katılarak, öğrencilerle bir araya geldi.

Nestle Ailesi Bursa'daydık... 

Nestle çalışanlarının ve ailelerinin bir araya geldiği piknik 22 Temmuz'da Bursa Orhaneli'nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2.000 kişinin katıldığı etkinlikte ÇEVKİ ve arkadaşları, Nestle çalışanları ve aileleri ile keyifli vakit geçirdiler. Piknikte çocuklara ÇEVKO'nun karakterleri ile hazırlanan boyama kitaplarından dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daikin Ailesi ile Geri Dönüşüm Sohbetleri

Daikin ailesini bir araya getiren yemekte ÇEVKİ ve arkadaşları Daikin çalışanları ve çocukları ile hoş zaman geçirerek geri dönüşümün önemini anlattılar. 30 Temmuz'da Sapanca'da gerçekleştirilen etkinlikte yaklaşık 600 kişiye ulaşıldı.