GCA Ödül

2-4 Ekim tarihlerinde Monaco Grimaldi Forum'da düzenlenen Luxe Pack Monaco 2023 Fuarı’nda yer alan GCA, sürdürülebilir premium spirits cam şişe çözümlerini standında sergiledi.

Fuarın 2. gününde 25 yıldır üreticilerin en iyi sürdürülebilir ambalaj yeniliklerini ve en etkili kurumsal sosyal sorumluluk (CSR) projelerini ödüllendiren Luxe Pack Green Awards, bu sene GCA’yı ürün ve kurumsallık açısından sürdürülebilirlik çalışmaları sebebiyle “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Girişimi” kategorisinde EKOMAT projesiyle Jüri Özel Ödülü’ne layık gördü.

Yaklaşık 100.000 kişiye hizmet veren ve ambalaj malzemelerini geri dönüşüme kazandırmak üzere tüketicide bilinci artırmanın hedeflendiği projede 14 ayda toplam 1 milyon 900 bin adet cam, plastik ve metal şişe geri dönüşüme kazandırıldı.

“Geleceğin ambalaj çözümlerine dair vizyonumuzu paylaştık”

Dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerinin katıldığı fuarda yer aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret, “Luxe Pack Monaco 2023 Fuarı, lüks ambalaj endüstrisindeki son trendleri, inovatif çözümleri ve sektör liderlerini bir araya getiren öncü bir platformdur. Ambalaj tasarımının ve marka değerinin önemine vurgu yaparak, markaların tüketicilere sunacakları deneyimi nasıl geliştirebilecekleri konusunda önemli fikirler ve ilham kaynakları sunmaktadır. Bu prestijli etkinlikte, sektörün sınırlarını zorlayan trendleri, teknolojileri ve stratejileri ilk elden gözlemleme fırsatı bulduk. GCA olarak, fuarda birçok değerli katılımcı ile bir araya gelip, geleceğin spirits kategorisinde cam ambalaj çözümlerine dair vizyonumuzu paylaştık. Ayrıca en yenilikçi ürünlerimizi sergileyerek, sektör profesyonellerinin yorum ve önerilerini değerlendirdik. Öte yandan jüri özel ödülünün sahibi olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizim için çok verimli olan bu büyük etkinlik vesilesiyle, sektördeki son gelişmeleri paylaşmak ve iş birlikleri kurmak bizleri çok sevindirdi” diye konuştu.