heykel web

Vakfımız tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri”, ÇEVKO Vakfı’nın 31. Kuruluş yıldönümü olan 1 Kasım 2022 tarihinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Türkiye’de Yeşil Nokta markasını kullanan firmalar arasından sürdürülebilir hayata katkılarıyla öne çıkan firmaların ödüllendirileceği törende, Küçük - Orta Ölçekli İşletme ve Büyük Ölçekli İşletme olmak üzere 2 ayrı sınıfta ödüller verilecek.logo web

Her geçen gün ülkemizde de büyüyen ve güçlenen Yeşil Nokta ailesi üyelerinin çevre ile ilgili sürdürülebilir geri kazanım çalışmalarını kamuoyuna duyurmak için Sanayi Ödüllerine katılan ve belirlenen kriterleri en yüksek oranda sağlayan kuruluşların, yasal sorumluluklarının ötesinde gerçekleştirmekte oldukları örnek çalışmaları ödüllendirmek ve aynı zamanda piyasaya süren konumunda olan tüm firmaları benzer çalışmalara özendirmek ve teşvik etmek amacıyla iki yılda bir organize edilen Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri, bu yıl altıncı kez düzenleniyor.

Sadece ÇEVKO Vakfı ile Yeşil Nokta kullanım (Marka Alt Lisans) sözleşmesi olan firmaların katılabildiği ödüllerde başvuru kategorileri; Ambalajda Önleme Uygulamaları, Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları, Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk Uygulamaları olarak belirlenmişti. 1 Mart 2022’de başvuruların alınmasıyla başlayan ödül sürecine bu sene 18 firmadan 40 proje başvurdu.

Jürinin iki aşamalı titiz değerlendirmesi sonucunda belirlenen kazananların açıklanacağı tören 1 Kasım 2022 Salı günü saat 09:30’da başlayacak. Çevrimiçi olarak Çevre TV’den de yayınlanacak ödül törenini aşağıdaki linklerden canlı olarak izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/c/ÇevreTv

https://www.cevretv.com.tr/