006bp Express ve Nestlé’nin daha yeşil bir dünya için ecording ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında, Temmuz ve Ağustos ayı boyunca bp Express marketlerinde satılan her bir Nescafé Xpress, doğaya tohum topu olarak geri dönüyor.

bp Türkiye, Nestlé ve ecording’in gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında Temmuz ve Ağustos ayı boyunca bp Express marketlerinde satılan her Nescafé Xpress, doğaya tohum topu olarak geri dönecek. Daha yeşil bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek için hayata geçen kampanya kapsamında 100.000 adet tohum topu, ecording ile doğayla buluşacak. Proje ile bp Express marketlerinde yazın satın alınan her bir Nescafé Xpress ürünü için ecording’in ecoDrone’ları ile belirlenmiş doğal alanlara havadan tohum topu atışı gerçekleştirilecek.

bp Türkiye olarak istasyonlarını gelecek hedefleri çerçevesinde dönüştürmekten ve bp’nin yenilenen stratejisi ile paralel olarak, daha iyi bir dünya için, bp Express marketlerinde yenilikçi kampanyalara imza atmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden bp Türkiye Akaryakıt Dışı Gelirler ve Franchise Kanalı Müdürü Arda Uncu konuyla ilgili açıklamasında; “Günümüz dünyası doğaya, çevreye ve insanlığa duyarlı olmayı gerektiriyor. Biz de bu bakış açısı ile daha yeşil bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek için Nestlé ve ecording ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğimiz ve kampanyamız için heyecanlıyız. “Doğayı Canlandırmaya Devam” diyerek misafirlerimizin desteği ile iki ayın sonunda 100.000 adet tohum topu atışını hedefliyoruz. Tohumların insan elinin ulaşmadığı doğal alanlar ile buluşacak olması çok kıymetli, bu sebeple de ecording’in yaptığı çalışmaları çok anlamlı buluyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bp Express marketlerimizde ve Wild Bean Cafe’lerimizde ülkemizin önde gelen markalarıyla iş birliği içerisinde yeniliklere imza atmayı sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Nescafé Xpress Pazarlama Müdürü Burcu Küçük, Nestlé’nin yer aldığı her alanda çevre hassasiyeti ile sürdürülebilir adımlar attığına dikkat çekerek şöyle devam etti: “Nestlé olarak doğaya ve insana saygılı, sadece bugünü değil gelecek nesilleri, gezegenimizin geleceğini düşünen projelerin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. bp Express ve ecording ile de bu ortak noktada buluştuk. Satılan her bir Nescafé Xpress ürünümüzle tohum toplarını toprakla buluşturmak ve tabiatın yaşam döngüsünü koruyabilmek bizim için çok değerli. Önümüzdeki dönemde de Türkiye’de sürdürülebilirlik kapsamında farklı projelere imza atmaya devam edeceğiz.”