ÇEVKO Vakfı olarak atık sektöründe bütünsel bir sistem, akıllı şehirler perspektifinde önemli bir alt yapı oluşturduk.

 Nereye Atayım Saha Bilgi Yönetim Sistemi Nedir?

Atık yönetimi, günümüzde hem bertaraf edilecek atıkların azaltılması hem de geri dönüştürülebilecek atıkların verimli olarak toplanması dikkate alındığında ekonomik, çevresel ve toplumsal boyutları olan önemli bir fonksiyon durumundadır. Atık yönetimi ile ilgili süreçleri bütünsel dijital çözümler kullanarak ve yerel yönetimlerin farklılıklarını gözeterek ele almak artık mümkün hale gelmiştir.

Entegre atık yönetiminin ve döngüsel ekonominin temelini oluşturan, atıkların kaynağında ayrı ayrı fakat bütünlük ve bir plan içinde toplanmasını “Nereye Atayım Saha Atık Bilgi Yönetim Sistemi” ile verimli bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

“Nereye Atayım Saha Atık yönetim Sistemi” ile toplama ekipmanı ve bina/yerleşkelere ait konum/durum bilgisi ile toplama operasyonuna ait veriler kayıt altına alınmakta, anlık olarak izlenebilmekte ve ilgili paydaşlara rapor paylaşımları yapılabilmektedir.

 

Çevko Nereye Atayım Saha bilgi Yönetim Sistemi ile Neler Sağladık?

Sıfır atık yönetimine yenilikçi bir yaklaşımla çözüm ürettik.

Atıkların kaynağında doğru ayrılmasına ve toplanmasına bütünsel çözüm getirdik.

Kamu ve özel kuruluşlarla toplumsal verimliliği arttıran, maliyetleri azaltan ve sürdürülebilir yeni bir perspektif belirledik.

Akıllı şehirlerin alt yapısını kolay kurulum ve kolay kullanımla kullanıcı dostu olan Çevko Nereye Atayım Saha Bilgi Yönetim Sistemi ile ölçülebilir ve şeffaf kıldık.

Mevcut Kullanım Durumu

Nereye Atayım Saha Bilgi Yönetim sistemi ile Türkiye genelinde 2022 Ocak ayı itibari ile;

200’ü aşkın belediyede 40.000 adet üzerinde ekipman konum adreslemesi yapılmıştır.

1.500’ün üzerinde zincir market sisteme dahil edilmiş her geçen gün bu sayısı katlanarak artmaktadır.