Futbola gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapmak isteyen genç yeteneklerin gelişiminin hedef alındığı proje kapsamında 200 genç yetenek, üç fazdan oluşan eğitim ve deneyim seminerlerine katıldı.

İlk olarak Türk Futbolunun deneyimli isimlerin tecrübelerini dinleyen gençler daha sonra alanında uzman spor hekimlerinden futbolcu sağlığı ile ilgili önemli bilgiler edindi. Futbolcu adaylarının aynı zamanda çevre bilincine sahip olmaları için, ÇEVKO Vakfı tarafından sürdürülebilirliğin önemi ve geri dönüşümün faydaları hakkında eğitim verildi.

Ev sahipliliğini TSYD Başkanı Oğuz Tongsir’in yaptığı, Melih Gümüşbıçak ve Atakan Kurt’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerlere konuşmacı olarak, Yılmaz Vural, Engin Baytar, Tolunay Kafkas, İbrahim Yattara, Samet Aybaba, Ümit Karan; Uzman Dr. Samet Ordu, Uzman Dr. Şerafettin Özdoğan, Uzman Dr. Savaş Kudaş, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden Doç Dr. Barış Gürol ve ÇEVKO Vakfı’nı temsilen Fatih Arslan katıldı.

Eskişehir, İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilen ve birer gün süren seminerler öncesinde projeye özel olarak üretilen toplama ekipmanlarıyla toplanan PET şişelerden, gençlere hediye edilmek üzere özel tasarım formalar üretildi. Konteynerler daha sonra toplamanın yapıldığı Eskişehir Odunpazarı, Ankara Yenimahalle ve İzmir Karşıyaka ilçe belediyelerine hibe edildi.