Sabancı Holding, iştiraklerindeki gönüllülerin katılımıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yılında “Sabancı Cumhuriyet Seferberliği” başlattı. Seferberlik kapsamında Sabancı Holding, okul yenileme, biyoçeşitliliğe destek, fidan dikimi, toprak canlandırma ve çevre temizliği başlıkları altında 11 şehirde birçok etkinlik düzenledi.

Bu çerçevede 1 Kasım tarihinde ÇEVKO Vakfı iş birliğiyle Büyükada’da Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, Sabancı Gönüllüleri, CarrefourSA Çalışanları ile Agesa, Aksigorta, Çimsa, Enerjisa, SabancıDx, Sabancı Vakfı, Sabancı Üniversitesi ve Teknosa’dan gönüllülerin yer aldığı 400 kişinin katılımıyla çevre temizliği gerçekleştirildi.

Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, yaptığı değerlendirmede; “Sabancı Holding olarak cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıldönümünü her zamankinden çok daha farklı bir şekilde kutlamak istedik. Bu yıl elimize yalnızca bir bayrak değil, bir kazma, bir kürek, bir kovan ve bir de fidan almayı tercih ettik. Aksaray’dan Adana’ya, Ankara’dan Balıkesir’e, Kocaeli’nden İstanbul’a, Çanakkale’den Mersin’e, Antalya’dan Bursa’ya ve Aydın’a kadar toplam 11 ilde 29 Ekim’de başladığımız 10 Kasım’a kadar sürecek olan toprak canlandırma, fidan dikimi, çevre temizliği, okul yenileme ve biyoçeşitliliğe destek gibi her bir ulvi amaca hizmet eden birçok faaliyete imza atıyoruz. Cumhuriyetimizi sevinç ve coşku içinde çalışarak kutluyoruz, çünkü Türkiye’nin Sabancısı olmak demek, bu ülke ve Cumhuriyet için daima çalışmak demek” şeklinde konuştu.

CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu da etkinlikte yaptığı değerlendirmede; “Sabancı Holding’in cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında başlattığı Sabancı Cumhuriyet Seferberliği’nde CarrefourSA olarak yer almaktan gurur duyuyoruz. Son yıllarda yaşanan iklim değişikliği vb. konulardan ötürü başta ülkemiz olmak üzere üzerinde yaşadığımız gezegen, hepimizin sorumluluğunda. Bu bilinçle CarrefourSA olarak sürdürülebilir bir yaşam istiyorsak doğa ve çevre için doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda da ÇEVKO Vakfı iş birliğiyle İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerinden biri olan Büyükada’da bir temizlik gerçekleştirerek bir nebze olsun çevreye katkımız oluyor. Çevre için doğrusunu yaparken bir yandan da Cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıldönümünü her zamankinden çok daha farklı bir şekilde, çalışarak kutluyoruz” dedi.