foxtv kFox Group Networks çatısı altında faaliyet gösteren medya çalışanları 27 Eylül'de, ÇEVKO Vakfı ve Kartal Belediyesi işbirliği ile Aydos Ormanı'nda çevre temizliği gerçekleştirdiler. 

Fox'un tüm dünyada eş zamanlı olarak hayata geçirdiği ve çalışanlarının çevre ile ilgili konularda farkındalık uyandırmaya çalıştıkları #21CFImpactWeek etkinlikleri kapsamında hafta boyunca Fox TV çalışanlarına ÇEVKO tarafından geri dönüşüm eğitimleri verildi. Eğitimlerin ardından düzenlenen Aydos Ormanı temizliğine yaklaşık 100 Fox TV çalışanı katıldı ve bir tonun üzerinde ambalaj atığı toplanarak geri dönüşüme yönlendirildi. 

Geri kazanımı sağlanan ambalaj atıklarının çevresel yararları ise şöyle;

• 140 kg kâğıt, karton ve kompozit ambalaj atığının geri dönüşümüyle 2 ağaç kesilmekten kurtuldu.

• 350 kg plastik ambalaj atığının geri dönüşümü ile yaklaşık 263 litre benzin tasarrufu sağlandı. Bu yaklaşık 6 aracın deposunu doldurmaya yetecek bir miktar.

• Geri kazanımı sağlanan kâğıt-karton/kompozit ambalaj atıkları ile 4 m3 su tasarrufu sağlandı.

• Geri kazanımı sağlanan ambalaj atıklarıyla 3.740 kW.saat elektrik tasarrufu sağlandı. Bu rakam; 4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik tüketiminden daha fazla.

• Ambalaj atıklarının depolama sahalarına gömülmek yerine geri dönüştürülmesi ile 6 m3 depolama alanından tasarruf edildi.