serik belediyesinden cevre projesiSerik Belediyesi, geridönüşümü yaygınlaştırmak ve çevre bilincini artırmak amacıyla "Ambalaj Atıkları Çöp Değildir Geri Dönüşüme Kazandırılmalı" adıyla proje başlattı. Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ÇEVKO Vakfı ile birlikte Serik'te "Atık Pet Şişe Toplama Kumbaraları" yerleştirmeye başladı. Atık Pet Kumbaraları, pet şişesine benzer görüntüsüyle vatandaşların hem dikkatini çekti hem de beğenisini kazandı.                                                                                        

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, "Doğal kaynakların verimli kullanılması için geri dönüşüm çalışmalarını destekliyoruz. Atık Pet Şişe Toplama Kumbarası projesi ile hem geri dönüşüme katkı sağlıyoruz hem de ilçemizin kirlenmesinin önüne geçiyoruz" dedi.

Başlatılan uygulama sayesinde pet şişe ve ambalajların kolayca toplanarak, zamandan tasarruf sağlandığını belirten Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ayşenur Can ise "Yaklaşık 70 kilogram plastik atığı geri dönüşüme kazandırabilen Atık Pet Şişe Toplama Kumbaraları dolduğunda temizlik işleri ekiplerimiz tarafından boşaltılıyor. Bu sayede her ay yüzlerce kilo plastik atık çöp yerine geri dönüşüme gidiyor. Şimdilik 17 noktaya koyduğumuz kumbaraların sayısını arttırarak daha çok plastik atığı geri dönüşüme kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.