head shoulders serenay 2Head&Shoulders, sularımızın kirliliği ile mücadeleye dikkat çekmek için Kilyos’ta kıyı temizleme etkinliği düzenledi. ÇEVKO Vakfı, CarrefourSA ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’nın iş birliği ile düzenlenen etkinliğe Head&Shoulders marka yüzü Serenay Sarıkaya katıldı.

Head&Shoulders, kıyılardan toplanan plastiklerden elde edilen ‘Dünyanın İlk Geri Dönüştürülmüş Şampuan Şişesi*’ni Türkiye organize perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA marketlerinde satışa sunarak çevre duyarlılığında ilk adımını atmıştı. Eşzamanlı CarrefourSA marketlerine yerleştirilen plastik toplama üniteleri ardından projenin ikinci ayağında ise Kilyos’ta kıyı temizleme etkinliği düzenleyerek sularımızın kirliliğine dikkat çekti.

Head&Shoulders’ın marka yüzü Serenay Sarıkaya’nın da destek verdiği etkinlikte Toplum Gönüllüsü gençler, CarrefourSA ve ÇEVKO yetkilileri yer aldı.

Toplum Gönüllüsü gençler ile kıyıda atık toplayan, daha önce de yaptığı çevreci paylaşımlarla dikkat çeken Head&Shoulders’ın marka yüzü Serenay Sarıkaya, etkinliğe dair yaptığı açıklamada: “Bugün çok güzel bir sebep için Kilyos’ta buluştuk. Head&Shoulders çok güzel bir hareket başlattı ve kıyılardan toplanan plastikler ile dünyanın ilk geri dönüştürülmüş şampuan şişesini üretti. Ben de bu hareketin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Kıyılarda ve denizlerde kirlenmeye sebep olan bu atıklara bir dur demek için bugün hepimiz burdayız...Plastik atık kirliliği çevremizin, bir sürü canlının ve bizlerinde hayatını tehlikeye atıyor. Eğer gerçekten güzel ve yaşanılabilir bir dünya istiyorsak doğamıza iyi bakmalı ve sahip çıkmalıyız...Siz de çevrenizde gördüğünüz, evinizde bulunan plastik atıkları toplayıp Head&Shoulders’ın plastik atık toplama ünitelerine bırakarak bize destek olabilirsiniz. Bugün bu sıcak günde böyle bir sebep için bana eşlik eden herkese çok teşekkür ediyorum”. dedi.

P&G, her yıl yarım milyar saç bakım ürünü şişesini geri kazanılmış plastikten üretiyor. Ayrıca, P&G, 2018 yılının sonunda, Avrupa’daki şampuan şişesi üretiminin %20’sini, geri dönüştürülmüş plastiklerden karşılamayı hedefliyor. Bu sayede 500 milyondan fazla şişe geri dönüşüme kazandırılmış olacak.

*%20si denizden toplanan plastikle yapılmış dünyanın ilk geri dönüştürülmüş şampuan şişesi