2018 Eğitici Eğitimleri Ataşehir İle Başladı Yazdır e-Posta
atasehir_egitim_5.jpg ÇEVKO Vakfı tarafından "Gelecek İçin Geri Dönüşüm" konulu eğitim semineri Ataşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlendi.
Eğitim seminerine Ataşehir'deki ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerinin yanı sıra, Ataşehir mahalle muhtarları ve belediyesi zabıta komiserleri de katıldı.
Seminerin konuşmacısı ÇEVKO Vakfı Eğitim Şefi Murat Anaç; çevre kirliliği ve boyutları, geri dönüşüm yöntemleri ve kullanım alanları, Türkiye'deki atık kaynaklı sorunlar, geri kazanımın yerküre için önemi ve Türkiye'de uygulanan geri dönüşüm sistemleri ile geri dönüşümün faydaları konularında sunum yaptı.
Anaç, "1980'lerin sonunda oluşmaya başlayan geri dönüşüm düşüncesi sonrası, bugün ülkemizde 800 civarında geri dönüşüm tesisi bulunmakta. Ataşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘Eğiticilerin Eğitim' semineriyle, çocuklarımızın eğitimlerini gerçekleştiren değerli öğretmenlerimizi bilgilendirerek geri dönüşüm uygulamaları ve yararları konusunda bilgi paylaşımında bulunmuş olacağız" dedi.
Seminere katılan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal ise; Belediyenin çevre koruma ve geri dönüşüm çalışmalarına verdiği önemi belirtirken, daha temiz bir gelecek için yeni projeler geliştireceklerini ve bunun için Ataşehir'de sıfır atık günleri başlattıklarını söyledi.
Seminer sonunda katılımcılara ÇEVKO Vakfı Eğitim Programı Katılım Sertifikası verildi.