MainDivTopLeft MainDivTopRight
ÇEVKO Vakfı
Haberler/Yaklasan Etkinlikler
Yaklasan Etkinlikler

5 Haziran
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

Doğal Çevrenin korunması amacı ile 1972 yılında İsveç'in Stockholm kentinde toplanan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında çevre kirlenmesine karşı üye ülkeler ortak çözüm yolları aradılar ve Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olması kararlaştırıldı. Her yıl Birleşmiş Milletler'e üye ülkelerde 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor.

ÇEVKO Vakfı olarak 5 Haziran Dünya Çevre gününü ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutluyoruz.

7-10 Haziran
8. GERİ DÖNÜŞÜM, ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ VE ATIK YÖNETİMİ ULUSLAR ARASI FUARI, TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ, İSTANBUL

REW İstanbul, 07-10 Haziran 2012 tarihlerinde 8. kez Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi konusunda uluslararası son teknoloji ve gelişmelere ev sahipliği yapıyor. Katı atık, su ve atık su, arıtma çamurları, atık gaz, yeşil enerji, kentsel çevre temizlik araç ve gereçleri, ölçme ve ayar teknoloji alanlarında çözüm üretici birçok ulusal ve uluslararası firma REW İstanbul 2012’de yerini alacak.

http://rewistanbul.com/

7 Haziran
ERGUVAN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK ÖDÜL TÖRENİ, CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU, İSTANBUL

2000 yılından beri İstanbul İli kapsamında, İstanbul Valiliği çatısı altında okullarda Çevre Eğitim ve Uygulama Projesi (ÇEP) yürütülmektedir. Proje kapsamında 2006 yılından itibaren düzenlenen Erguvan Çevre Ödülleri Yarışması ödül töreni 7 haziranda Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

http://www.csb.gov.tr/iller/istanbul/

FooterDanismaHatti
ÇEVKO VAKFI
Cenap Şahabettin Sok. No: 94 Koşuyolu 34718, Kadıköy, İstanbul, Türkiye
Tel: (0216) 428 78 90 - 94 (4 Hat) Faks: (0216) 428 78 95
cevko@cevko.org.tr